Normalne forum BloodWars - bez C47

Tutaj wypowiadamy się na temat C47 bez cenzury i ostrzeżeń oraz logowania!


#1 2009-01-20 17:54:01

jaro

Gość

Pozew w sądzie

Witam wszystkich,

Szukam poszkodowanych którzy chcą stracić czas i trochę pieniędzy na zaskarżenie do sądu właścicieli gry internetowej Blood Wars.

Szukałem na sieci i nie znalazłem kontaktów do osób które zostały poszkodowane i chcą coś z tym zrobić.
Pomysł jest prosty -- złożyć grupowy pozew.
Sprawa dotyczyć miałaby:

1) bezpodstawnego oskarżania o łamanie regulaminu( czyli oskarżania o oszustwo, kłamstwo, celowe łamanie umowy/regulaminu)

2) wyciąganie konsekwencji przez człowieka który jest uprzedzony do graczy cytat c47  z forum "zbanowałem bo na nic więcej nie zasługujecie". Znajdzie się również wiele podobnych na forum
tu link do tego przykładu który przytoczyłem http://forum.bloodwars.interia.pl/threa … 714&page=2

2) utrudnianie / uniemożliwianie korzystania z usług za które się zapłaciło.

3) zmiany regulaminu który nie do końca jest zgodny z polskim prawem.

4) przywrócenia do gry kont użytkowników nieprawnie zbanowanych.

5) zadośćuczynienia - (lepsze niż odszkodowanie bo przy odszkodowaniu trzeba udowodnić stratę materialną, przy zadośćuczynieniu może to być strata moralna wynikająca z oskarżenia o kłamstwo, oszustwo, celowe łamanie regulaminu podczas gdy w rzeczywistości nic takiego nie miało miejsca)

Taki grupowy pozew ma znaczenie z tego powodu, bo ukazuje prawdziwą skalę procederu oraz ogromną ilość osób które zostały poszkodowane.
Po zasięgnięciu wstępnych informacji z przykrością muszę poinformować że złożenie pozwu przeciwko c47 jest mało skuteczne.

Trzeba skarżyć firmę i od niej się domagać zmiany polityki wobec własnych klientów, może się okazać więc że c47 dalej będzie tam pracował.

Wszyscy którzy są tym zainteresowani proszę o  dopisywanie się  do tematu.

 

#2 2009-01-20 18:35:53

viper

Administrator

Punktów :   

Re: Pozew w sądzie

Proszę o niezamieszczanie na forum danych osobowych. Wynika to z prawa o ochronie danych osobowych a wszelkie dane niezbędne to kontaktu, proszę wysyłać bezpośrednio do użytkownika jaro na jego PW.

Offline

 

#3 2009-01-20 19:59:06

C69

Gość

Re: Pozew w sądzie

człowieku nie bądz smieszny...
wydaje ci się ze znasz prawo polskie?
1.zarówno gra jak i regulamin są wytworem administratorów BW,więc w kazdej chwili moze byc przez nich zamknięta/zmieniona/zawieszona/co tam tylko chcesz BEZ ŻADNYCH KONSEKWENCJI PRAWNYCH.
2.premium?jestem pewien,ze jest wpisane jako darowizna...jak w większosci gier mmo...zapobiega to sytuacjom takim jak powyzsza..
3.w zamian za tą darowiznę,w ramach "wdzięczności" dostajesz pewne "ułatwienia" w grze...co za tym idzie,nic nie kupujesz,nie jesteś klijentem i nie obowiązuje ich prawo kosumenta.wygodne,prawda?
4.cytat o jakim mówisz nie jest zadnym dowodem...w świetle prawa to nawet nie jest poszlaką... ;]
5.
"3) zmiany regulaminu który nie do końca jest zgodny z polskim prawem."-bo nie musi,patrz ad1.
6.
ad4-to tez jest jak najbarzdziej zgodne z prawem-co lepsze,sam sie na to zgadzałeś tworząc postać (i zaznaczając przeczytałem i akceptuję warunki ROW-u)
7.ad5-za co?przeciez wszystko jest zgodnie z polskim prawem,brak podstawy prawnej do złożenia pozwu.
jak dla mnie,to chyba:
-czegoś nie doczytałeś
-za duzo filmów oglądasz
lub: - zostałeś zbanowany[słusznie/niesłusznie-nie wnikam] i chcesz sie wypłakać...
pozdrawiam,z wyrazami szczerej niewdzięczności
C69

 

#4 2009-01-20 20:01:46

C69

Gość

Re: Pozew w sądzie

zapomniałem jeszcze dodać, III rok prawa na UW,jesli ktos chce jeszcze się kłucic,zapraszam do dyskusji

 

#5 2009-01-20 20:07:21

viper

Administrator

Punktów :   

Re: Pozew w sądzie

C69 napisał:

zapomniałem jeszcze dodać, III rok prawa na UW,jesli ktos chce jeszcze się kłucic,zapraszam do dyskusji

Każdy ma prawo do własnej opinii - troszkę kiepsko uczą na UW skoro nie uczą dobrze języka ojczystego...



Na forum będą kasowane tylko posty nic nie wnoszące do tematu i wyjątkowe wulgaryzmy.

Offline

 

#6 2009-01-20 20:26:21

C69

Gość

Re: Pozew w sądzie

mój błąd,wiesz jak to się pisze w pośpiechu,po całym dniu na uczelni... w dodatku będąc nieźle rozbawionym

 

#7 2009-01-20 21:04:56

jaro

Gość

Re: Pozew w sądzie

C69 napisał:

człowieku nie bądz smieszny...

2.premium?jestem pewien,ze jest wpisane jako darowizna...jak w większosci gier mmo...zapobiega to sytuacjom takim jak powyzsza..
3.w zamian za tą darowiznę,w ramach "wdzięczności" dostajesz pewne "ułatwienia" w grze...co za tym idzie,nic nie kupujesz,nie jesteś klijentem i nie obowiązuje ich prawo kosumenta.wygodne,prawda?
C69

wiesz co jasne wszystko można w ten sposób wyjaśnić i uniknąć jakiejkolwiek odpowiedzialności.

BMW daje ci za darmo kluczyk i breloczek z logiem bmw ale jeżeli dasz dobrowolną darowiznę w wysokości 120 tyś zł to dostaniesz do tego bonus samochód bmw.(zresztą już samo ustalanie wysokości darowizny jest wątpliwe i bardziej wskazuje na działalność handlową).  dzięki temu firma bmw nie musi robić przeglądów oraz zbywa się wszelkiej odpowiedzialności i w każdej chwili może ci samochód zabrać/zniszczyć itd bo jest przecież ich? Niestety NIE. takie praktyki mają swoje granice nie ważne jak chciałbyś to interpretować. i w tej sprawie na pewno wypowie się sąd. tym bardziej ze serwis BW nie jest to instytucja robiąca coś charytatywnie za dobrowolne datki ale jest to firma która zatrudnia ludzi, której DOCHODY pochodzą z oferowania towaru którym jest gra internetowa.

C69 napisał:

3) zmiany regulaminu który nie do końca jest zgodny z polskim prawem."-bo nie musi,patrz ad1.

to właśnie chcecie nam wmówić. dajcie sobie spokój wszystko jest ok i nie dacie rady nic z tym zrobić. Niestety tak nie jest. WSZYSTKO musi być zgodne z polskim prawem i istnieje coś takiego jak klauzula zakazana ( przykład zamieszczania w umowach biur podróży klauzuli ze nie są odpowiedzialne za spóźnienia samolotów i tym podobne. I co? możesz podpisać taką umowę a i tak w sądzie wygrasz.)
zresztą niezależnie od pozwu sądowego przygotowuję skargę do biura ochrony konsumenta opisującą sprawę która mnie dotyczy. Ja mogę być laikiem w sprawach prawnych bo kończyłem inne studia ale wy będziecie musieli się wytłumaczyć innym prawnikom którzy mają bronić konsumentów. Na pewno zainteresuje ich sposób omijania odpowiedzialności handlowej przez odpowiednio ułożone regulaminy to jest pewne. Na nie korzyść BW działa tu fakt że jest to praktyka powszechnie stosowana w WIELU grach mmo warta zainteresowania takiego organu.

C69 napisał:

1.zarówno gra jak i regulamin są wytworem administratorów BW,więc w kazdej chwili moze byc przez nich zamknięta/zmieniona/zawieszona/co tam tylko chcesz BEZ ŻADNYCH KONSEKWENCJI PRAWNYCH.

bardzo byś chciał. samochody Audi też sa wytworem projektantów audi i jakoś nikt ci go nie może zabrać nawet jak dasz dobrowolną darowiznę dla firmy.
a co jeżeli w sądzie zostanie udowodnione że serwis Blood Wars nie jest prowadzony przez kilku kumpli w ramach czynu społecznego tylko jest prowadzone przez instytucje która czerpie z tego regularne zyski zatrudniając pracowników i płacąc im pensje??? taka instytucja podlega wtedy prawu handlowemu panie C69 ze wszelkimi tego konsekwencjami. Poza tym nie mam zamiaru tu ujawniać wszystkich szczegółów bo zresztą ich wszystkich  nie znam bądź nie do końca rozumiem. Ważne dla mnie jest to że biuro prawne w którym uzyskałem pewne informacje uważa inaczej.  i tak na marginesie oni skończyli studia i mają już za sobą praktykę a szanowny Pan się dopiero uczy i ma w głowie samą teorię. Ja tego co zacząłem nie przerwę a już niedługo zaczynam pierwszą część mianowicie wysłanie skargi do rzecznika praw konsumenta.

Zawsze istnieje szansa ze przegram ale tyle co wam krwi napsuję to moje i na pewno poprawi mi humor.

tak na marginesie nie wiem czy obiło ci się o uszy co ostatnio zrobił sąd we Francji. Otóż nakazał kontynuowanie pewnej gry mmo MIMO bankructwa ich właścicieli. Dziwne rzeczy się zdarzają a Polska należy do jednego najdziwniejszych państw.

 

#8 2009-01-20 21:27:20

Pokrzywdzony

Gość

Re: Pozew w sądzie

viper napisał:

Na forum będą kasowane tylko posty nic nie wnoszące do tematu i wyjątkowe wulgaryzmy.

Żądam podstawy prawnej, dla usuwania postów. I regulaminu, który szczegółowo określi, jakie posty "wnoszą coś do tematu" a jakie nie. W przeciwnym wypadku grozi wam pozew zbiorowy od autorów niesłusznie skasowanych postów.

 

#9 2009-01-20 21:46:05

jaro

Gość

Re: Pozew w sądzie

hahahha

widzę że jak świnię nożna poznać po zapachu tak c47 po sposobie bycia  nie ważne jak się  tym razem nazwie

 

#10 2009-01-20 22:07:25

Caraiben

Gość

Re: Pozew w sądzie

jaro napisał:

BMW daje ci za darmo kluczyk i breloczek z logiem bmw ale jeżeli dasz dobrowolną darowiznę w wysokości 120 tyś zł to dostaniesz do tego bonus samochód bmw

tak a propos  tematu działalności handlowej cytat z ustawy

Działalnością gospodarczą jest zarobkowa działalność wytwórcza, budowlana, handlowa, usługowa oraz poszukiwanie, rozpoznawanie i wydobywanie kopalin ze złóż, a także działalność zawodowa, wykonywana w sposób zorganizowany i ciągły.

Dlatego bmw nie może otrzymać darowizny za samochody choć nie wątpię takie rozwiązanie bardzo by im odpowiadało. Cóż wydaje się proste. Wystarczy wykazać  że:
1) jest to działalność zarobkowa
2) prowadzona w sposób zorganizowany i ciągły.

Jeżeli to się uda to twórcy serwisu mogą nawet mówić że budują statek kosmiczny a i tak będzie się do nich stosować przepisy prawa handlowego.
Ale tak jak jaro pisał Polska to dziwny kraj i różnie może się to udać.

Co do wypowiedzi c69

c69 napisał:

zapomniałem jeszcze dodać, III rok prawa na UW,jesli ktos chce jeszcze się kłucic,zapraszam do dyskusji

tym stwierdzeniem wykazał Pan tylko ze przed Panem jeszcze długie lata nauki zanim ktoś zacznie się z Pana zdaniem liczyć wiec nie bardzo rozumiem  ten ton "wszystko wiem". Czyżby przyszedł wprost z forum Blood Wars?


Pozdrawiam

 

#11 2009-01-20 22:20:41

C69

Gość

Re: Pozew w sądzie

owszem.ale pamietaj,ze gra nie jest hmm..."materialna". w swietle polskiego prawa,nie przedstawia ona zadnej wartosci-
tu następuje swoistego rodzaju paradoks,z którym prawo (ogólnoswiatowe) jeszcze do konca sobie nie radzi-mimo,ze rynek internetowy,domeny,reklamy,wspomniane juz gry itp warte są miliardy USD.
nie tak dawno temu w Niemczech toczył się proces miedzy graczem a firmą Cipsoft gmbh (twórca mmorpg Tibia)
rzecz szła z grubsza o "utratę (wirtualnego,poniekąd)majątku gracza" wskutek błedu wspomnianej juz firmy.
argumenty obrony?
1.jest całkowity zakaz kupna/sprzedarzy/handlu postaci i przedmiotów w grze,za prawdziwe pieniądze-czyli nie są one nic warte.
2.poza tym wszystkie postacie/przedmioty są własnością firmy,i jako takie sprzedane zostac nie mogą
3.w regulaminie była podobna klauzula jak w ROW-ie,jaki akceptujesz... czy o tym wspomniałeś ludziom których pytałeś o radę?
4.ogólnie sprawę rzecz jasna wygrała firma,a wszystko zostało wyciszone...jednak tworzy to precedens ( w krajach w których prawo moze byc tworzone na precedensach,a w całej reszcie krajów(w tym i w Polsce) sąd moze po prostu pójśc tą samą drogą.
5.przeczytaj ROW jeszcze raz...widzisz kruczki?
ale wyżej d*** nie podskoczysz,jak to mówią...anyway,jesli masz za duzo kasy-powodzenia.
jednak mysle ze i tak nie wygrasz,bo większość sądów nie chciałaby nawet takiego zawiadomienia przyjąc - to nie USA czy inna japonia-tu na procesy o neta,jesli nie chodzi o kradzierz praw autorskich/piractwo,musimy jeszcze sporo poczekac...
bo gdyby nie to,mógłbys setki ludzi codziennie chociazby o obraze/zniesławienie podawać...



wiem ze troche haotycznie...ale inaczej sie nie da mam nadzieje ze sie nie zgubicie idąc tropem moich wywodów

 

#12 2009-01-20 22:29:08

C69

Gość

Re: Pozew w sądzie

Caraiben,nie wiem gdzie ty wyczułeś ton "wszystko wiem"
starałem sie go unikac za wszelką cenę,a fakt ze studiuje to co studiuje,dodałem tylko by uniknąć nieporozumień-prawnikiem jeszcze nie jestem,i zdaje sobie sprawę ze nie wszystko jeszcze umiem...ale podstawy i umiejętnosci juz mam

do twojego posta mozna dorzucic fakt,ze wykazanie ujemnego lub zerowego bilansu zysków i strat nie jest wcale trudne,a jesli nastąpi którekolwiek z tych opcji,nie jest to juz działalnośc zarobkowa.
admin przdstawi dowód ze całą kase z premek przeznacza na utrzymanie serwerów i pensje pracownicze,i juz pozamiatane...
powtarzam jeszcze raz,rozprawy i tak nie bedzie ;]

 

#13 2009-01-20 22:58:31

jaro

Gość

Re: Pozew w sądzie

ok to po kolei

1) sprawa się toczy o przywrócenie kont graczy którzy zostali zbanowani na podstawie tak naprawdę "widzi misie". Bez dokładnych dowodów winy ktore przy grze z 1 ip tak naprawdę są trudne do uzyskania jeżeli zgłosili taką grę wcześniej. Jeżeli nie to oczywiście sprawa jest jasna na ich niekorzyść i po zawodach. Mam nadzieję że też zdajesz sobie sprawę że w sądzie administratorzy BW będą musieli wykazać ponad wszelką wątpliwość że gracz jest oszustem i złamał regulamin grając na wielu kontach. Wszelkie wątpliwości będą rozstrzygnięte (ponoć) na rzecz poszkodowanego.

2) tu nie wchodzi w grę odszkodowanie tylko tak jak napisałem zadość uczynienie. jeśli faktycznie studiujesz prawo to powinieneś wiedzieć jaka jest różnica. w skrócie  zadość uczynienia można się domagać również za rzeczy niematerialne. na przykład za zabicie ci członka rodziny w wypadku samochodowym od sprawcy możesz się domagać zadość uczynienia chociaż sprawę o odszkodowanie natychmiast przegrasz. i to mi poradzono. oczywiście jest to punkt nr. kolejny w ważności priorytetów. Najważniejszy to przywrócenie do gry niektórych kont, w tym również mam nadzieję mojego.

3) tak jak pisałem nie ma możliwości wpłynięcia na firmę żeby zwolniła c47. ale może sami zwolnią go albo przynajmniej założą mu kaganiec, jak zobaczą jakie mają przez niego problemy. Ale to oczywiście jest ich decyzja.

4) istnieje możliwość domagania się zmiany regulaminu i pozbawienia, albo ograniczenia "kruczków" które ewidentnie działają na niekorzyść graczy. tym zajmie się już buro czy też rzecznik konsumenta. Ja taką skargę składam a dniach i mam nadzieję że podążą tym tropem również inni. jest to oczywiście darmowe dla mnie a kłopoty mają tylko twórcy gry bo nie rozmawiają z laikiem z pozycji siły tylko z prawnikami na powiedzmy równym gruncie.

to tyle.
w astronomicznym skrócie moje cele
1) przywrócenie do gry priorytet załatwi to albo rzecznik konsumenta jeśli nie to idę do sądu
2) zmiana regulaminu mam nadzieję ze załatwi to biuro. A tak na marginesie mam przetarte szlaki bo walczyłem z pewnym buirem podróży ktore chciało minie krótko mówiąc zrobic w balona za pomocą właśnie regulaminu. Regulamin został zmieniony i sprawa załatwiona polubownie w momencie przekazania kopi dokumentów złożonych do biura marszałkowskiego w warszawie. w tym wypadku taki sposób załatwienia sprawy też mi pasuje.
3) zadość uczynienie nr ostatni.  jeżeli będą problemy w punktach 1,2 oraz będą inne  osób zainteresowanych wspólną walką.

 

#14 2009-01-20 23:13:05

jaro

Gość

Re: Pozew w sądzie

jeszcze jedno c69

wytłumacz mi proszę mówisz że rozprawy i tak nie będzie. Przecież jak złożę pozew z do sądu to sąd ma obowiązek taką rozprawę przeprowadzić najwyżej przegram ale rozprawa się odbędzie.

ty natomiast mówisz że rozprawy nie będzie to raczej nie zgadza się z tym co nawet ja wiem.
co do mojej  kasy to się nie martw nie przelewa się ale tez nie bieduję.


aaaa


i jeszcze jedno co do wykazania strat pamiętaj że tym też interesuje się skarbówka. jeśli szef ma co jakiś czas  nowy samochód a wykaże że na interesie wychodzi na zero.... może mieć więcej problemów niż przywrócenie powiedzmy kilkuset kont do gry ( i ponowne czerpanie z nich korzyści oczywiście za darowizny). jak ma głowę na karku to faktycznie może do takiej rozprawy nawet nie dojść.

 

#15 2009-01-20 23:49:01

Caraiben

Gość

Re: Pozew w sądzie

c69 napisał:

Caraiben,nie wiem gdzie ty wyczułeś ton "wszystko wiem"

Odpowiedz na powyższe:

c69 napisał:

człowieku nie bądz smieszny...
wydaje ci się ze znasz prawo polskie?

Powiedz jak jest z tobą? Ty na 3 roku już poznałeś prawo polskie?


c69 napisał:

jak dla mnie,to chyba:
-czegoś nie doczytałeś
-za duzo filmów oglądasz

Dodatkowo można jeszcze dodać brak dobrego wychowania i niezrozumiała wrogość do kogoś kto - według ciebie - jest  w błędzie:

c69 napisał:

zostałeś zbanowany[słusznie/niesłusznie-nie wnikam] i chcesz sie wypłakać...
pozdrawiam,z wyrazami szczerej niewdzięczności

cały obraz tworzy dobrze nam znajomą postać jak na mój gust.


Co do tego co pisze jaro, to jak dobrze zrozumiałem on nie chce domagać się pieniędzy tylko przywrócenia do gry oraz zadośćuczynienia

myślę że strategia kancelarii prawnej w której poszedł zasięgnąć opinii jest poprawna

1) udowodnić ze BW prowadzi działalność gospodarczą.  Jak to się uda to obowiązuje kodeks handlowy wraz z gwarancją, rękojmią, itp. Wtedy też zmieni się sposób podejścia bo z atakującego stanie się poszkodowanym a co za tym idzie to BW będzie musiało udowodnić jego winę i  powód odebrania prawa do korzystania z usługi handlowej. W przeciwnym razie mogło by się okazać ze to jaro będzie musiał wykazać swoją niewinność.

2) zadość uczynienie hmmm. nie jestem pewien ale nie musi być materialne. np przeprosiny na łamach gazet też nie jest materialne ale stanowi formę zadośćuczynienia. co byś powiedział na 2 lata gry na premium? posiadanie konta nie jest materialne i według regulaminu wartość wynosi zero. Problem jest jednak taki że jak udowodnisz prowadzenie działalności to niestety wycenie będą podlegać konta założone na serwerach BW jako przedmiot handlu.


Nie znam szczegółów ale z "ogromnego " grubsza wygląda ciekawie

Pozdrawiam

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
GotLink.pl